Archiwum Newsów 2007-2010

20.10.2010 OBRA Trophy
 Pierwsza edycja rajdu zorganizowana przez zaprzyjaźniony klub z Nowego Dworu obok Zbąszynia. Był to rajd o charakterze przeprawowym z podziałem na odcinek nocny i dzienny. Jak na pierwszą edycję rajdu była to dobrze zorganizowana impreza. Trasa była dosyć urozmaicona, były też dojazdówki na których początkujący mogli pouczyć się czytania roadbooka (był wzorowo narysowany). Ponadto mogliśmy rywalizować z załogami z Niemiec głównie w klasie wyczyn elektryk i turystycznej.
                                                                                                                     redagował Patryk


15-16.10.2010 Zmota Challange VII
 Galeria z wyprawy naszej ekipy na najbardziej hardcorowy rajd w polsce.
 Relacja na adrenalinka.pl  | galeria z cokolwiek.art.pl

25.09.2010 II Wyścig po Torze Off Road w Dzikowcu
 W drugiej edycji mistrzostw na torze w Dzikowcu,
wystartowały trzy nasze ekipy (Wyczyn elektryk: 6 miejsce Kaczor/Roman, 8 miejsce Patryk/Krzysiek, Extrem 1 miejsce DaN/Darek). Film z poprzedniej edycji. Galeria | Wyniki.

28.08.2010 KRĄGLAK IV 2010
 Kolejna IV edycja rajdu organizowanego przez klub "UAZ-TEAM", tym razem mięliśmy do pokonania podobnie jak w ubiegłych latach standardowe przeszkody terenowe, limit czasu to osiem godzin. Na samym starcie aura zaskoczyła nas potężną ulewą, która opóźniła start o ponad godzinę. Zanim wystartowaliśmy z miejsca 15 zdążyliśmy już dobrze przemknąć z racji konstrukcji naszego auta (brak drzwi), ale w miarę jak wyjechaliśmy na trasę ulewa powoli odpuszczała. Mieliśmy ciężkie i dobre chwile, strumyki miejscami przerodziły się po tej ulewie w małe rzeczki, a bagna i tereny podmokłe w spore kałuże, ale to tylko dodawało pikanterii rajdowi. Udało nam się obronić 1 miejsce z roku 2009. Wyniki w klasie wyczyn: Kaczor/Roman - I miejsce                                                                                       redagował R.

26.06-03.07.2010  Drezno-Wroclaw 2010
 Kolega z naszego klubu zdobył pierwsze miejsce na rajdzie Drezno-Wrocław
Relacja, zdjęcia i filmy na stronie 4xdrive.com


18-19.06.2010
 I Sowiogórskie Mistrzostwa Off Road
 Pierwszy rajd organizowany przez klub www.dzik4x4.pl miał przebieg 16-to godzinnej jazdy non-stop. Rajd w większości odbywał się na torze off Road w Dzikowcu, który ma powierzchnie 16,5ha na którym dominowały trawersy, zjazdy i podjazdy. Do rajdu startowaliśmy według kolejności przejechanego trialu na którym wywalczyliśmy drugie miejsce. Zaczęliśmy jechać o 21:00 18 czerwca, po paru minutach zaczął padać obfity deszcz, który podniósł znacząco poprzeczkę trudności rajdu. Przykładowo dziesięć pieczątek robiliśmy w cztery godziny, a naszym podstawowym narzędziem pracy był tirfor oraz lina do asekuracji. Mimo nie dużej frekwencji jazda w tym rajdzie była prawdziwą przyjemnością i już teraz możemy potwierdzić nasze uczestnictwo w kolejnych edycjach tego rajdu. Oczywiście nie ominęły nas awarię, ale wszystko skończyło się bardzo pozytywnie.
Wyczyn: III – Kaczor/Roman                                                                                    
redagował R.

06.06.2010 II ZLOT MIŁOŚNIKÓW SAMOCHODÓW TERENOWYCH - GUBIN 2010
 
Startowały 3 samochody z Żar. Pierwsze miejsce zajeła załoga z Żar Arek i Iza buggy-m. Galeria

28.05.2010
Sahara - Fotki

22-23.05.2010
 Wałeckie Błota i Bezdroża Edycja Kalisz Pomorski
 
W tym roku kolejna edycja kultowego rajdu WBB. Jak zwykle zaskoczyła nas swoim poziomem trudności! Znowu 30 godzin nieprzerwanej jazdy, znowu woda po "cyce" :), bagna po pas i na dodatek długie i strome trawersy. Jak co roku organizacja radu była idealna: "roadbook czytelny jak elementarz pierwszoklasisty", brak PK wypełniaczy, brak korków, brak otwartych stacji benzynowych w nocy :). Po prostu impreza idealna! Naszym udało się dojechać do końca ale nie bez strat w sprzęcie (Krzysiek S. - sprzęgło, Dan - dyferencjał, Patryk G - komputer pokładowy :) ).
nasze wyniki: Wyczyn I – Papo/Drozd, Extrem-Elek. V - Patryk G./Mirek G., Extrem-Mech. III - Joker, IV - DaN/Kuraś                                                                                                               redagował D.

22-23.05.2010
 Rajd Gór Sowich X
 
Po rocznej przerwie rajd powrócił do kalendarza imprez off-road, niestety ograniczona ilość terenów do organizowania rajdu daje o sobie znać pod postacią krótszych i mniej wymagających tras. Trasa rajdu z etapu nocnego czy dziennego została przez nas szybko i sprawnie pokonana co zaowocowało pierwszą pozycją na linii mety.
 Film
nasze wyniki: Wyczyn: I – Kaczor/Roman                                                                      redagował R.

16-17.04.2010 VIII Kalenica
 Jak co roku organizatorzy tego kultowego rajdu stanieli na wysokości zadania i przygotowali dla nas dobrze zróżnicowaną trasę na etapach nocnym i dziennym. Jeżeli chodzi o nas to dobrze nam szło dopóki nie złapaliśmy kumulację awarii tzn.: skrzynia smarkała olejem, poszedł rozrusznik i na końcu sprzęgło siadło, ale generalnie rajd uznajemy za udany. Awarię dopadły nas w połowie dziennego etapu, ale zabawę mięliśmy przednią.
nasze wyniki: Wyczyn: 15-te miejsce Kaczor/Roman                                                      redagował R.

22.03.2010
Great Escape Rally - zapraszamy do działu galeria 

14.11.2009 Nasze zakończenie sezonu -  Galeria

24.10.2009 STARA KOPALNIA 4x4
 Jesienna edycja rajdu organizowanego przez klub WAŁBRZYCH 4X4 miała charakter rajdu jednodniowego z 8-io godzinnym limitem. Trasa rajdu odbywała się po tych samych terenach co edycja wiosenna z tym, że tym razem nie mieliśmy roadbooków, a jazda odbywała się po oznakowanej taśmami trasie na której zdobywaliśmy pkp-y o zróżnicowanych stopniach trudności. Organizacyjnie rajd dobrze przygotowany dlatego będziemy z chęcią jeździli na kolejne edycję tego rajdu.
 Wyczyn: I – Kaczor/Roman ex aequo Papo/Drozd                                                          
redagował R.

17.10.2009 SAHARA V
 Kolejna edycja rajdu organizowanego przez PROCA TEAM. Formuła rajdu była podobna do serii Pucharu Polski Off-Road.pl. Każda z klas miała do pokonania siedem, bardzo trudnych technicznie oesów. Oesy różniły się od siebie specyfikacją terenu, a załogi miały 12h limitu czasowego na uporanie się z terenem. Impreza organizacyjnie na najwyższym poziomie!!! Galeria na Off-Road.pl
 Wyniki w klasie „extrem”: Kufel/Dominik - I miejsce, klasa „wyczyn”: Darek.K./DaN – I miejsce,
                                                                                                                            
redagował D.
28-29.09.2009
KRĄGLAK III
 Rajd organizowany przez klub „UAZ-TEAM”. To już trzecia odsłona tego rajdu. W poprzednim roku mieliśmy zaszczyt gościć na drugiej edycji, która miała inną konwencję niż w tym roku. III edycja bazowała na starym sprawdzonym sposobie 16-sto godzinnej jazdy non-stop. Zawodnicy mieli do pokonania przeszkody terenowe w postaci błota, mokradeł itp. Przyjazny klimat i dobra atmosfera udzielała się zawodnikom uczestniczącym w rajdzie. Jest to rajd, który na stałe zagości w naszym kalendarzu imprez.
 Wyniki w klasie „wyczyn”: Kaczor/Roman – I miejsce, Kozi/Maristez – VIII                         
redagował R.

11-13.06.2009
Lupusówka III
 III edycja Lupusówki miała charakter trzydniowych zmagań w błocie i innych przeszkodach w terenie.
W pierwszy dzień przywitał nas prolog rozgrywany w godzinach wieczornych, który miał ustalić miejsca startowe do drugiego dnia rajdu i analogicznie obowiązywało to w kolejnym dniu. Jak co roku Lupusówka odbywała się na terenach położonych przy rzece Odra, która w tym roku obficie wylała i to przełożyło się na poziom trudności. Pierwszy raz Lupusówka odbywała się na terenach poligonu koło Krosna Odrzańskiego, który mile zaskoczył uczestników rajdu. Rajd zaliczamy do udanych i chyba nie skłamiemy jak napiszemy, że nasza obecność na rajdzie Lupusówka to już tradycja.

 Wyniki w klasie "wyczyn": Kaczor/Roman - III miejsce, Maristez/Klapart – IV miejsce.            
 Galeria LINK                                                                                                            redagował R.

30.05.2009 Dni Lubska
  Galeria z jednodniowego rajdu na dni Lubska LINK

23-29.05.2009
MAGAM TROPHY IX
  Zaczęła się kolejna edycja najtrudniejszego maratonu przeprawowego. Relacje w miarę na bieżąco na
 stronie www.4xdrive.com 

8-9.05.2009 WAŁECKIE BŁOTA I BEZDROŻA
  To już VII edycja tego wymagającego i ciężkiego rajdu przeprawowo-turystycznego organizowanego
 przez stowarzyszenie WAŁCZ 4X4. Rajd jak co roku miał ograniczenie do 30-to godzinnej jazdy. W rajdzie
 dominowało błoto, ale nie zabrakło także trawersów, ostrych zjazdów i podjazdów. Edycja ta zaskoczyła
 pogodą ponieważ mieliśmy burze, deszcz oraz ładną upalną pogodę. Teren jak zwykle bardzo ciężki a w
 klasie wyczynowej w której startowaliśmy pkp były bardzo zmyślnie pomyślane i nie obyło się bez użycia
 takiego sprzętu jak trapy, tirfor oraz co najmniej 3-ech lin kinetycznych spiętych razem aby pokonać
 przeszkody, które stały na drodze do zdobywania punktów. Można dodać że prawie wszystkie pkp były dla
 wszystkich trzech klas: Extrem z wyciągarkami mechanicznymi, Extrem z wyciągarkami elektrycznymi oraz
 Wyczyn. Podsumowując był to jak dotąd jeden z najcięższych rajdów na którym byliśmy i oczywiście już
 teraz potwierdzamy Naszą obecność w przyszłorocznej edycji.
 Wyczyn: III – Papo/Drozd, IV – Kaczor/Roman                                                             
redagował: R.

1-3.V.2009
  
SAHARA IV
„Reaktywacja”
  Impreza, organizowana przez PROCA 4x4 Team, okazała się strzałem w „10” i odniósła zamierzony sukces.
 Rajd był 22-godzinnym maratonem, w którym brały udział samochody w klasie turystyk, wyczyn, extrem
 oraz quady. Wyścig składał się z pięciu OS-ów oraz dwóch triali, w których uczestnicy mogli wykazać się
 swoim doświadczeniem jazdy w terenie. Poziom rajdu można określić po ilości zdefektowanych aut i
 zmęczonych lecz zadowolonych minach zawodników. Z czystym sumieniem można powiedzieć, że
 organizatorzy stanęli na wysokości zadania i stwierdzamy, że nie zabraknie Naszego klubu na następnej
 edycji. GALERIA
 Extrem: II - Kovalsky G./Biniu. Wyczyn: IV - Maristez/Klapart, VIII - Kozi/Adam, XII - Gerlach M./Gerlach P.
                                                                                                                           redagował: R.

25-26.04.2009  HAŁDA 4X4
  Rajd organizowany przez klub WAŁBRZYCH 4X4 odbywał się na terenach wałbrzyskiej hałdy „Wiesław” i
 innych pobliskich terenach. Rajd HAŁDA 4X4 miał limit 20-to godzinnej jazdy non-stop o charakterze
 przeprawowo-turystycznym. Załogi biorące udział w rajdzie jeździły po błotach, trawersach oraz stromych
 zjazdach i podjazdach, a o poziomie rajdu świadczą tereny takich rajdów jak „Bacówka” i „Góry Sowie”.
 Rajd uważamy za udany i z pewnością będziemy namawiać pozostałych kolegów z Naszego klubu na
 następną edycję.
 Wyczyn: I - Kaczor/Roman. GALERIA                                     
                                                                                                                           redagował: R.
       
24-25.04.2009
 Poland Trophy - Walim.
  W klasie NO LIMIT, Robert Kufel z Dominikiem zajęli pierwsze miejsce. Obszerniejsza relacja na stronie www.4xdrive.com GALERIA, FILM


21.03.2009 
Pilce 2009
  I Rajd Samochodów Terenowych organizowany przez DDZ4x4 Off Road Club otwierał sezon 2009 i był
 sprawdzianem dla samochodów, które uległy modyfikacji w czasie zimy, a załogi w nim startujące mogły
 sprawdzić swoją formę po przerwie zimowej. Na trasie rajdu dominowało błoto i inne przeszkody terenowe.
 Atmosfera rajdu miała charakter integracyjny, za który dziękujmy organizatorom i pozostałym uczestnikom.
 Wyczyn: VII – Papo/Drozd, 37 – Marian/Mały
                                                                                                                            redagował: R.


09.11.2008   ŻT3 – Extreme: II - Dowhan J./Dyfer, II - Wojtek S./Rysiu, III - Kaczor/John, Wyczyn I - Dominik K.,
                   II - Proca, III - Darek K./Piotrek. Galeria z rajdu

24
.10.2008   Lupusówka 2 - Wyczyn: II – Drozd/Krzysiek, III – Kaczor/John, Extrem: II – Grzesiek/Dan,

04.10.2008   GUMIŚ – Wyczyn: 6. Kaczor/John, 11. Maristez/Roman

06.09.2008  
III runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL Dynów. Miejsca: 3 - J. Dowhan, 5 - Joker, 7 - R. Kufel.
                   W klasyfikacji generalnej: 2 - R. Kufel, 4 - Joker, 5 -J. Dowhan. Galeria z rajdu

19-20.09.2008  III Poland Trophy, Edycja Morąg. Robert K. 3 miejsce!!! W klasyfikacji generalnej drugie miejsce
                       egzekwo z Suzusem. Galeria z rajdu

19-20.09.2008 
Bacówka Off-Road IV. Niestety nikt od nas nie zajął miejsca którym można by się chwalić.

06.09.2008  
Krąglak. 7 miejsce - Maristez i Roman

24-27.07.2008  
II Puchar Polski Off Road PL w Ostródzie. Miejsca: 2. Robert K., 3. Joker, 6. Dowhan. Galeria z rajdu

12
.07.2008   II Rajd OffRoad Kowary4x4 edycja „SOMBIN” -miejsca: 4. Maristez i Roman, 10. Grzesiek K. i Biniu

4-5.07.2008  
II Poland Trophy, Edycja Drawsko Pomorskie. Robert K. 3 miejsce!!!

02.07.2008  
Drezno - Wrocław 2008

21.06.2008   Rajd "
Puchar Wójta Gminy Trzebiel" organizowany przez nasz klub i Gminę Trzebiel.
                   Wyczyn: 1. Łobodziec, 2. Rainer/Abramowicz, 3. Rowiński/Rowińska
                   Filmy z rajdu: MOV1, MOV2, MOV3, FOTO,


26
.05.2008   MAGAM TROPHY 2008 - Robert K. 5 miejsce!!!, Joker 19-te. Pri.Sc. z Rajdy4x4, MOV

24
.05.2008   Rajd Gór Sowich IX: Adventure: 8 - Maristez i Roman, 20 - Artur, Łukasz i Dan, 28 - Kozi i Adam.
                   FAIR PLAY: Maristez i Roman

18.04.2008  
I Poland Trophy, Edycja Dolnośląska, Walim. Miejsce 4- Robert K. w klasie No Limit.

06.04.2008  
Rajd Kalenica - 1 miejsce w Extrem zajął Robert K. a w Lupus w wyczynie 1 miejsce Tomek D. i Krzysiek.

08.03.2008   Rajd
H4x4 w Olszynie. W amatorach startowali Zbyszek z Klapartem na SJ (4'te miejsce) i Kozi na GR (9'te)

24.02.2008   Odbyła się już druga edycja
Żwirownia Trophy - wyniki na forum

18.01.2008   Artykuł w lokalnej gazecie o naszym delegacie na odwołanym rajdzie DAKAR 2008 link do artykułu


27.10.2007   H6 w Żaganiu - startowali: Kozi + Gerard, Biniu + Grzesiek, Chudziu + Drozd, Mirek + Patryk, Klapart,
                   Kozi z Gerardem wylosowali wycieczkę na Dakar 2008

05.10.2007   Magazyn 4x4 OFF-ROAD PL - w numerze 10(88)2007, ukazał się opis auta Roberta K. str1, str2, str3, str4.

3
0.09.2007   Żwirownia Trophy I

23.09.2007  
Bacówka III Wałbrzych - nasza ekipa zajęła 3 miejsce (Kuros i Dan na SJ413)

10.08.2007  
Chojnice X - startowali: Łukasz i Artur na Mitsu L200

06.07.2007   Błotny Muflon - Jeden z najlepszych rajdów. Miejsca w wyczynie: 2-Kuraś i DaN, 4-Krzysiek i Tomek,
                   5-Mirek, Patryk i Grzesiek, 7-Marcin i Guzik, 8-Mariusz i Bury, 13-Beklesz, 15-Kozi

 

Tworzenie Stron Internetowych